Mimari

Herkesin beğenisinin farklı olduğunu görüyoruz ve “artırıyoruz...”


Isıtma ve Soğutma Sistemi
Isıtma ve soğutma sistemi, evlerde kullanım alanını daraltmayacak ve görüntü kirliliği yaratmayacak biçimde tasarlandı: Her şey, döşemenin altında gizleniyor, ortalıkta herhangi bir petek ya da boruya rastlanmıyor. Ortam sıcaklığı, akıllı sistem sayesinde cep telefonundan ya da bilgisayardan ayarlanabiliyor. Yerden ısıtma sistemi ile tüm mekanlarda minimum enerji ile homojen ısıtma sağlanıyor. Soğutma sistemi yaz koşullarına uygun ideal ısının bölgesel olarak oluşmasını sağlıyor. Ayrıca sistem tamamen enerji transferi üzerinden fiyatlandırıldığı için, kullandığınız kadar ödüyorsunuz.


Pencere ve Camlar
Binaların pencereleri, İstanbul’un konumu ve iklimi için en uygun şekilde yerleştirilmektedir. Çift cam arasına hapsedilen Argon gazı sayesinde en üst seviyede izolasyon sağlanıyor. Sınıfının en iyisi olan bu camların U değeri ise 1.1.


Akıllı Sistem Altyapısı
Tüm binaların altyapısı akıllı. Dairelerdeki odaların ısıları ayrı olarak kontrol edilebiliyor; sadece bu altyapıyla enerji yönetiminde %40 civarında tasarruf sağlanabiliyor. Her dairede yangın, su baskını ve hırsızlığa karşı güvenlik önlemleri akıllı sisteme entegre şekilde çalışıyor.


Çatı Sistemi
Binaların çatıları, tamamı fırınlanmış ahşap ve lamine malzeme, ayrıca makas sistemlerle üretiliyor. Bu elemanlar, çatıların ahşap karkas sistemini oluşturuyor. Isıl farklılıklardan kaynaklanan gereksiz şekil değiştirmeler ve hareketler bu sistemle önleniyor. Çatı katlarındaki konfor ve izolasyon özellikleri de bu sistemle en üst seviyeye taşındı. Üstelik son derece güzel ve şık bir tavan görünümü de cabası…


Yapı Cepheleri
Bütün binaların dış cepheleri A1 sınıfı taş yünü sistem ile kaplanmıştır. Bu şekilde bina kabuğu yanmaz bir sistemle termal olarak izole edilmiştir.


Merkezi Süpürge Sistemi
Artık elektrik süpürgesine ihtiyacınız yok! Merkezi süpürge sistemi demek, her odada çok daha güçlü bir süpürgeniz olması demek. Astım hastaları için bile elverişli olan ve sıfır sesle çalışan sistem, günün her saati çevreye hiçbir rahatsızlık vermeksizin kullanılabiliyor. Çekilen toz ve kirlerin vakum hatları ile ana üniteye iletildiği sistem, alerjiye neden olabilen polen ve toz böceklerini ortamdan uzaklaştırıyor. Yüksek emiş gücü sayesinde temizlik yapılan bölgelerden bir kez geçmek yeterli oluyor ve elektrik sarfiyatı %30 oranında düşüyor.


Isı ve Ses İzolasyonu
Binalardaki tüm cephelerde, çatılarda, kat bölmelerinde ve bağımsız bölümleri birbirinden ayıran duvarlarda; üst seviyede ısı ve ses izolasyonu yapılıyor. Daire içlerindeki her oda ve bölme, optimum konfor ve enerji yönetimi sağlamak için, birbirinden farklı iklimlendirilebilecek şekilde tasarlandı.


Asansörler
Asansörlerde yeni yönetmeliklere uygun olan makine dairesiz tipler tercih ediliyor. Bu asansörler ekstra kullanım kolaylığı sağlamakla birlikte, çatı katı dairelerinde asansör sesinden kaynaklanan rahatsızlığı ve çatılardaki alan kaybını da ortadan kaldırıyoruz.

 


Irmak İnşaat Taahhüt Ltd. Şti © 2013
Tüm Hakları Saklıdır.